Gościmy

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

Źródła nie znaleziono

Zadzwoń

Telefon do nas
Eltechserwis

Rodzaje urządzeń chłodniczych i ich charakterystyka

 

Urządzenia chłodnicze, jak sama nazwa wskazuje, są urządzeniami, których zadaniem jest obniżenie temperatury określonego środowiska. Czynnik, który może być poddany chłodzeniu, to głównie powietrze oraz woda. Obecnie spotkać można wiele rodzajów urządzeń chłodniczych, które różnią się między sobą zasadą działania. Poniżej przedstawimy kilka najbardziej popularnych, które możemy spotkać na rynku.

 

Chłodziarka sprężarkowa

Jest to najpopularniejsze urządzenie chłodnicze, które spotkać można praktycznie w każdym domu, jak również w sklepach, biurach, czy zakładach przemysłowych. Podstawą funkcjonowania tego rodzaju chłodziarki jest wykorzystanie sprężarki, a także zasad tzw. obiegu Lindego.

Najprościej ujmując, jest to szereg przemian termodynamicznych, które wykorzystując różnicę ciśnień pomiędzy poszczególnymi elementami chłodziarki (skraplacz, element dławiący, parownik, sprężarka), przez które przechodzi czynnik termodynamiczny, doprowadza do jego schłodzenia, a następnie do obniżenia temperatury całego środowiska chłodzonego.

 

Chłodziarka absorpcyjna

Ten rodzaj urządzeń chłodniczych uważa się za pierwsze chłodziarki elektryczne. Wykorzystują one zjawisko absorpcji, podczas krążenie czynnika chłodniczego między absorberem a desorberem. Zostały jednak wyparte po wynalezieniu opisanych wyżej chłodziarek sprężarkowych. Ten rodzaj stosuje się wciąż w przypadku małych chłodziarek (poniżej 1 m), gdyż ich układ zajmuje znacznie mniej miejsca, aniżeli układ sprężarkowy. Dodatkowo montaż urządzeń chłodniczych tego typu jest znacznie łatwiejszy i bardziej elastyczny.

Chłodziarka adsorpcyjna wykorzystuje proces wiązania się cząsteczek, jonów bądź atomów na powierzchni lub granicy faz fizycznych, powodujący lokalne zmiany stężenia. Działa przeciwnie do rozwiązania absorpcyjnego, który jest procesem wnikania do wnętrza fazy.

 

Chłodziarka magnetyczna

Jedno z nowszych rozwiązań to chłodziarki magnetyczne, które wykorzystują w swoim działaniu efekt magnetokaloryczny. Ważny jest tutaj fakt, iż sprawność tego typu rozwiązania jest wyższa nawet o 40% w stosunku do rozwiązań tradycyjnych.

Chłodziarka termoelektryczna

Jej działanie oparte jest na efekcie Peltiera. Polega ono na wydzielaniu lub pochłanianiu energii pod wpływem przepływu przez złącze prądu elektrycznego. W wyniku pochłaniania energii na jednym złączu i wydzielania energii na drugim, powstaje pomiędzy nimi różnica temperatur.

Chłodziarka termoakustyczna

Urządzenie to opiera swoje działanie na efekcie termoakustycznym. Z obserwacji wynika, iż fala akustyczna rozchodząca się np. w powietrzu jest po prostu rozchodzącym się zaburzeniem gęstości, ciśnienia, temperatury i energii, które powoduje miejscowe przemieszczanie się wyodrębnionego elementu gazu. Chłodziarka termoakustyczna wykorzystuje ten fakt do przetransportowania ciepła z ośrodka o niższej temperaturze do ośrodka o temperaturze wyższej

 

 

wtorek, 09 maj 2017 16:55

Producenci urządzeń Agd

Producenci i marki urządzeń Agd.

 

Polscy producenci sprzętu AGD

Ciarko Eldom Fabryka Broni Łucznik FagorMastercook Farel Manta Mesko Philips Polska Polar S.A. Predom Samsung Electronics Poland Manufacturing Solgaz Światowit S.A. Zakłady Sprzętu Precyzyjnego „Niewiadów” Zelmer

Niemieccy producenci sprzętu

AGD AEG (koncern) Braun (przedsiębiorstwo) Miele Robert Bosch GmbH Severin Elektrogeräte Siemens

Włoscy producenci sprzętu

AGD Ardo (przedsiębiorstwo) Ariston Candy Group De’Longhi Indesit

wtorek, 04 kwiecień 2017 12:54

Elektroinstalatorstwo

Witamy w dziale poświęconym usługą elektrycznym. Nasza firma prowadzi usługi związane z tą dziedziną branży na terenie Warszawy i okolic,poniżej przedstawiamy jedne z przykładowych wykonywanych przez nas prac:

 • podłączanie sprzętu AGD - płyty, piece, kuchenki itp.(podłączenie kuchenki elektrycznej.podłączenie płyty indukcyjnej.podłączenie płyty ceramicznej

 • Modernizacje istniejących instalacji elektroenergetycznych,

 • Usuwanie awrari elektrycznych

 • Drobne naprawy - wymiany osprzętu itp.

 • Budowa i wykonawstwo nowych instalacji we wszystkich obiektach,

 • Wymiany rozdzielnic elektrycznych itp.

 • Podłączenie ogrzewania podłogowego.

 • Przenoszenie gniazd

 • Przenoszenie kinkietów

 • Montaż gniazd i wyłączników

 • Montaż skrzynki z bezpiecznikami

 • Przenoszenie liczników

 • Przeróbki elektryczne

Ceny usług są indywidualnie kalkulowane do potrzeb klienta. Uwarunkowane jest to zakresem prac oraz użytymi materiałami. O orientacyjne ceny dowiedzieć mogą się Państwo telefonicznie lub emialowy- zapraszam do działu Kontakt.

wtorek, 04 kwiecień 2017 12:44

Serwis AGD

SERWIS AGD - usługi w zakresie naprawy sprzętu AGD. Instalacja, montaż nowych urządzeń. Ocena stanu technicznego, konserwacja, przegląd, naprawa wszystkich typów: pralek, zmywarek, odkurzaczy.

Nasz serwis oferuje naprawy pogwarancyjne oraz montaż wszystkich typów:

-pralek

-zmywarek,

-zmywarek przemysłowych

-odkurzaczy,

-piekarników elektrycznych,

-grzejników elektrycznych,

-term,

-suszarek bębnowych,

 -przepływowych podgrzewaczy wody,

 -kuchenek elektrycznych,

 -okapów kuchennych,

 -obieraczek do ziemniaków,

 -naprawą drobnego sprzętu AGD,

Podejmujemy się trudnych i nie typowych prac naprawczych.Naprawy wykonywane są u klienta w domu ,co zmniejsza koszty naprawy i przyśpiesza znacznie jej wykonanie.Chyba że urządzenie wymaga zabrania go na nasz warsztat.Dzięki czemu nasz klient może w niedługim czasie dalej korzystać ze swojego urządzenia.

Na swoje usługi wystawiamy gwarancje i fakturę VAT.

Lodówka nawaliła i nie trzyma odpowiednich parametrów swojej pracy??a może pralka odmówiła posłuszeństwa?Nie zwlekaj.Dzwoń.

W celu zgłoszenia awarii i zamówienia naszej wizyty,mamy do państwa dyspozycji nr telefonu:

512-669-444

 

 

 

 

 

 

poniedziałek, 08 maj 2017 00:41

Kontakt

poniedziałek, 01 maj 2017 23:07

Producenci AGD

Polscy producenci sprzętu AGD

 

Amica S.A. Ciarko Eldom Fabryka Broni Łucznik FagorMastercook Farel Manta Mesko Philips Polska Polar S.A. Predom Samsung Electronics Poland Manufacturing Solgaz Światowit S.A. Zakłady Sprzętu Precyzyjnego „Niewiadów” Zelmer

Niemieccy producenci sprzętu AGD

AEG (koncern) Braun (przedsiębiorstwo) Miele Robert Bosch GmbH Severin Elektrogeräte Siemens Włoscy producenci sprzętu AGD Ardo (przedsiębiorstwo) Ariston Candy Group De’Longhi Indesit

 

wtorek, 04 kwiecień 2017 13:01

Zasięg naszych usług

Warszawa podzielona jest na osiemnaście dzielnic. 

Bemowo Białołęka Bielany Mokotów Ochota Praga-Południe Praga-Północ Rembertów Śródmieście Targówek Ursus Ursynów Wawer Wesoła Wilanów Włochy Wola Żoliborz.

 • W tych lokalizacjach świadczymy nasze usługi napraw urządzeń chłodniczych gastronomicznych,klimatyzacyjnych oraz serwisu pralek,zmywarek,piekarników i innego sprzętu gospodarstwa domowego.
wtorek, 04 kwiecień 2017 12:32

O Nas

Witamy Na oficjalnej stronie serwisu Eltechserwis,specjalizującego się w naprawach urządzeń chłodniczych gastronomicznych ,klimatyzacyjnych i instalacjach elektrycznych oraz wentylacyjnych.

Zapewniamy fachową obsługą techniczną obiektów usługowo-handlowych i gastronomicznych.

Nasz serwis pomoże państwu zadbać o swoje urządzenia i podwyższyć komfort panujący w lokalach, co ma pozytywny wpływ na przebywających tam pracowników i klientów.Nasza firma  działa w zakresie instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz napraw ,montażu i  konserwacji urządzeń chłodniczych i gastronomicznych.

Jesteśmy młodą, ale prężnie rozwijającą się firmą. Elektroniczno-mechaniczne wykształcenie oraz pasja zaowocowały zdobytą wiedzą i doświadczeniem.Naszym priorytetem jest to, aby świadczone przez nas usługi wykonywane były na najwyższym poziomie, szczególną uwagę zwracamy na to, aby spełniały obowiązujące normy.Zaufanie klientów zdobywamy poprzez rzetelność i odpowiedzialność.Posiadamy szerokie doświadczenie w branży maszyn chłodniczych i gastronomicznych.Dokonujemy diagnozy urządzenia  i staramy się wybrać najskuteczniejszy sposób  jego naprawy służąc naszą radą i doświadczeniem. Oferujemy państwu nasze usługi z zakresu tej dziedziny stawiając na dobrą współprace  z naszymi klientami.

Zajmujemy się fachową naprawą sprzętu AGD.

Zakres naszych napraw obejmuje także urządzenia gastronomiczne ,chłodnicze i klimatyzacyjne.Zajmujemy się sprzętem różnych marek i typów bez względu na ich rok produkcji.i stan w jakim się znajdują.

Teren naszych działań skierowany jest na Warszawę ,jak i jej  okolicę.

Dojeżdżamy do naszych klientów i większość napraw wykonujemy na miejscu co przyspiesza znacznie usuniecie awarii i zmniejsza ich koszt.

Służymy radą i naszym doświadczeniem.Na wykonywane przez nas usługi udzielamy gwarancji i wystawiamy faktury VAT..

Naszym priorytetem jest to, aby świadczone przez nas usługi wykonywane były na najwyższym poziomie, szczególną uwagę zwracamy na to, aby spełniały obowiązujące normy.

Zaufanie klientów zdobywamy poprzez rzetelność i odpowiedzialność

Posiadamy szerokie doświadczenie w branży maszyn chłodniczych i gastronomicznych.Podejmujemy się naprawy i serwisowania lodówek, zamrażarek, kostkarek, komór chłodniczych i mroźniczych oraz wielu urządzeń grzewczych między innymi: grillów ,pieców, frytkownic, zmywarek, bemarów.Specjalizujemy się także w naprawach urządzeń chłodniczych ,klimatyzacyjnych i instalacjach elektrycznych oraz wentylacyjnych. zapewniamy fachową obsługą techniczną obiektów usługowo-handlowych i gastronomicznych.

Nasz serwis pomoże państwu zadbać o swoje urządzenia i podwyższyć komfort panujący w lokalach, co ma pozytywny wpływ na przebywających tam pracowników i klientów.W celu zgłoszenia awarii urządzenia lub uzyskania więcej informacji o naszej działalności zapraszamy do działu Kontakt.

Zapraszamy do stałej współpracy i do zapoznania się z naszą ofertą,

 

wtorek, 04 kwiecień 2017 12:59

Wenttylacja

Wentylacja – jest to cyrkulacja powietrza, z reguły pomiędzy pomieszczeniamia przestrzenią na zewnątrz. Prawidłowo działająca wentylacja jest niezbędna w pomieszczeniach, gdzie przebywają zwierzęta czy ludzie, dopływające z zewnątrz powietrze zapewnia wymianę zużytego i zanieczyszczonego na świeże, niezbędne do oddychania oraz prawidłowej i bezpiecznej pracy urządzeń zużywających powietrze. Jest to szczególnie ważne w sytuacji dodatkowych zanieczyszczeń, takich jak dym papierosowy, opary substancji chemicznych, pyły itp.

 

Wentylacja to jedna ze strategicznych instalacji w państwa lokalach. Bez niej nie była by możliwa jakakolwiek praca w obiekcie.

Odpowiednio konserwowana wentylacja zapewnia wymaganą cyrkulację świeżego i odprowadzanie zużytego powietrza, aby uzyskać taki efekt powinno się regularnie czyścić anemostaty i wywiewniki powietrza oraz wymieniać bądź czyścić filtry zainstalowane w układzie i centralach wentylacyjnych.

 

wtorek, 04 kwiecień 2017 12:54

Elektroinstalatorstwo

Witamy w dziale poświęconym usługą elektrycznym. Nasza firma prowadzi usługi związane z tą dziedziną branży na terenie Warszawy i okolic,poniżej przedstawiamy jedne z przykładowych wykonywanych przez nas prac:

 • podłączanie sprzętu AGD - płyty, piece, kuchenki itp.(podłączenie kuchenki elektrycznej.podłączenie płyty indukcyjnej.podłączenie płyty ceramicznej

 • Modernizacje istniejących instalacji elektroenergetycznych,

 • Usuwanie awrari elektrycznych

 • Drobne naprawy - wymiany osprzętu itp.

 • Budowa i wykonawstwo nowych instalacji we wszystkich obiektach,

 • Wymiany rozdzielnic elektrycznych itp.

 • Podłączenie ogrzewania podłogowego.

 • Przenoszenie gniazd

 • Przenoszenie kinkietów

 • Montaż gniazd i wyłączników

 • Montaż skrzynki z bezpiecznikami

 • Przenoszenie liczników

 • Przeróbki elektryczne

Ceny usług są indywidualnie kalkulowane do potrzeb klienta. Uwarunkowane jest to zakresem prac oraz użytymi materiałami. O orientacyjne ceny dowiedzieć mogą się Państwo telefonicznie lub emialowy- zapraszam do działu Kontakt.

Strona 1 z 2